120977
19. 5. 2010. u 10:30
Uređeno: 19. 5. 2010. u 10:31

Raspisan je natječaj za program JFDP koji omogućuje usavršavanje nastavnika hrvatskih visokih učilišta na najboljim američkim sveučilištima. Ovaj program američke vlade namijenjen je nastavnicima iz područja društvenih i humanističkih znanosti.

Rok za prijavu: 21. kolovoza 2009. do 17 sati

Institut za razvoj obrazovanja, u suradnji s Veleposlanstvom Sjedinjenih Američkih Država u Zagrebu raspisao je natječaj za program akademske mobilnosti pod nazivom Junior Faculty Development Program (JFDP). Program JFDP pruža nastavnicima hrvatskih visokih učilišta mogućnost dobivanja stipendije za profesionalno usavršavanje na prestižnim američkim sveučilištima.

Program JFDP u Hrvatskoj administrira Institut za razvoj obrazovanja (u ime American Councils for International Education), u suradnji s Veleposlanstvom SAD-a u Zagrebu.

Junior Faculty Development Program je program američke vlade namijenjen nastavnicima iz područja društvenih i humanističkih znanosti koji predaju barem dvije godine na hrvatskim visokim učilištima. Putem programa JFDP nastavnici mogu provesti jedan semestar (do 5 mjeseci) pohađajući predavanja i radeći sa svojim kolegama na sveučilištima u SAD-u kako bi proširili svoje znanje u područjima koja predaju na hrvatskim visokim učilištima.

Stipendija JFDP pokriva sve troškove usavršavanja u SAD-u: putovanje, školarine, stanovanje, nabavka stručne literature, prisustvovanje stručnim konferencijama, itd.

Novi natječaj je objavljen na internetskom portalu o stipendijama www.stipendije.info, gdje se mogu pronaći prijavni obrasci i dodatne informacije o programu i uvjetima natječaja.

Ispunjeni prijavni obrasci i ostali prijavni materijali moraju biti dostavljeni najkasnije do petka 21. kolovoza 2009. u 17:00 sati na adresu:

Institut za razvoj obrazovanja
Preradovićeva 33/I
10000 Zagreb

Od 2005. godine, sveukupno 21 nastavnika iz Hrvatske sudjelovalo je u programu JFDP, od kojih je čak petero boravilo na prestižnom University of California at Berkeley, a drugi na sveučilištima poput Columbia University, Georgetown University, George Washington University, Pennyslvania State University i Rutgers University.