120954
6. 10. 2009. u 18:17
Uređeno: 7. 10. 2009. u 15:27

Zukunftskolleg Sveučilišta u Konstanzu nudi 5 istraživačkih pozicija za razvoj i implementaciju individualnih istraživačkih projekata ili istraživačkih grupa u razdoblju od 1. travnja 2010. do 30. rujna 2011.

Rok za prijavu: 30. studenoga 2009.

Zukunftskolleg središnja istraživačka ustanova Sveučilišta u Konstanzu orijentirana na mlade znanstvenike u području prirodnih, humanističkih i društvenih znanosti.

Istraživačke pozicije koje nudi Zukunftskolleg mogu se podijeliti u dva razdoblja a moraju se ostvariti u razdoblju od 1. travnja 2010. do 30. rujna 2011. Produženje radnog ugovora moguće je na dodatne 3,5 godina pod uvjetima u privitku.

Postoji mogućnost za financiranje zajedničkih projekata, istraživačkih asistenata, putovanja u svrhu istraživanja te nabava opreme. Također, stipendisti mogu nominirati priznate stručnjake kojima će se financirati boravak od 3 do 12 mjeseci na Konstanzu sa svrhom savjetovanja mladih znanstvenika na Zukunftskollegu.

Uvjeti za prijavu na natječaj su sljedeći:

• doktorski stupanj
  • izvanredna znanstvena postignuća (dokumentirana istraživačkim aktivnostima i objava radova)
  • prednost će imati kandidati koji su upravo završili doktorski rad ili su započeli sa znanstvenim radom kao postdoktoranti
  • poželjno iskustvo u podučavanju i istraživanju na međunarodnoj razini te izrazit interes prema interdisciplinarnim temama.

Znanstvenici će biti izabrani na temelju predloženih priojekata i dvodnevne radionice koja će se održati 22. i 23. veljače 21010. na Sveučilištu u Konstanzu.

Osobe s invaliditetom će imati prednost pri odabiru, uzimajući u obzir da zadovoljavaju sve uvjete za prijavu. Kontakt za osobe s invaliditetom: +49 (0) 7531 / 88 2483.

Izabrani znanstvenici će istodobno biti članovi odsjeka na Sveučilištu i Zukunftskollega. Moguće je sudjelovanje u nastavi.

Prijava na natječaj mora sadržavati:

• prijavni obrazac, ovdje
  • opis projekta (do 6 stranica)
  • motivacijsko pismo (1 stranica)
  • životopis
  • listu objavljenih radova
  • potvrde o akademskom stupnju
  • odlomak iz objavljenog rada (ne dulje od 30 stranica).

Navedeni dokumenti se šalju kao jedan cjelovit PDF dokument na zukunftskolleg@uni-konstanz.de.

Sve dodatne informacije o natječaju možete dobiti na:

Sveučilište u Zagrebu ne administrira ovaj natječaj i ne daje dodatne informacije.