120967
24. 8. 2009. u 17:21
Uređeno: 24. 8. 2009. u 17:26

Group of Eight - Go8, grupacija 8 vodećih australskih sveučilišta, raspisala je natječaj za tzv. European Fellowships - jednogodišnje stipendije koje pokrivaju putne troškove i troškove života u trajanju do 6 mjeseci. Stipendije su namijenjene istraživačima do 40 godina starosti, a svaka iznosi 20 000 australskih dolara.
Rok za prijavu: 30 . listopada 2009.

Go8 - Group of Eight je grupacija 8 vodećih australskih sveučilišta čiji je primarni interes istraživanje te promoviranje izvrsnosti i inovacija. Već tri godine, Go8 nudi tzv. European Fellowships. Dodjeljuje se 8 stipendija, a svaka iznosi 20 000 australskih dolara.

Na natječaj se mogu prijaviti mladi znanstvenici koji su:

- iz sljedećih zemalja: Hrvatske (po prvi puta), Latvije, Estonije, Litve, Poljske, Mađarske, Češke, Slovačke, Rumunjske i Bugarske;
- završili doktorat unatrag 5 godina;
- mlađi od 40 godina u trenutku prijave;
- žive u jednoj od gore navedenih zemalja (ali ne trebaju imati njezino državljanstvo);
- zaposleni su najmanje 6 mjeseci na sveučilištu ili istraživačkoj instituciji (najmanje pola radnoga vremena) u jednoj od gore navedenih zemalja;
- dovoljno dobro govore engleski u svrhu komuniciranja sa znanstvenicima na sveučilištu-domaćinu;
- mogu dobiti australsku vizu (Australian Visiting Academic Visa - subclass 419 ili njen ekvivalent).

Detaljnije informacije o stipendijama, svjedočanstva, informacije o prijavnom postupku kao i prijavni obrasci mogu se pronaći na www.go8.edu.au i ovdje.

Grupaciju Go8 čine sljedeća sveučilišta:

Očekuje se da kandidati koji će biti izabrani i nadalje primaju plaću od svoje matične institucije.

Kontakt osoba Go8 grupacije:
Kerrie Thornton
Director, Communications and International